• Compost story

• Vo štvrtok 13.4. bábkoherci z Divadla FI predviedli deťom bábkové predstavenie Compost story, v ktorom humorným spôsobom predstavili deťom,aká je v živote dôležitá trpezlivosť.

• OZNÁMENIE O PRIJÍMANÍ ŽIADOSTÍ NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE DIEŤAŤA

•    Riaditeľka Materskej školy Mamy Margity v zmysle § 59 ods. 3 zákona č. 254/2008 Z. z., Zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, a v súlade so školským poriadkom Materskej školy Mamy Margity, Pavlovičova 3, Bratislava informuje rodičov a verejnosť, že žiadosti o prijatie dieťaťa na výchovu a vzdelávanie do materskej školy k septembru 2023 sa budú prijímať

v dňoch 2. – 12. mája 2023

elektronicky cez web stránku materskej školy (msmamymargity.sk).

Vyplnenú a podpísanú žiadosť musí zákonný zástupca doručiť spolu s potvrdením pediatra o spôsobilosti dieťaťa navštevovať materskú školu (tlačivo nájdete na webovej stránke msmamymargity.sk)

• osobne 4. 5. 2023 v čase 15 – 17h alebo 10. 5. 2023 v čase 10 – 12h alebo
            • zaslaním na adresu materskej školy alebo do elektronickej schránky školy.

Žiadosť musí obsahovať: meno a priezvisko dieťaťa, dátum a miesto jeho narodenia, bydlisko a PSČ (podľa OP matky), rodné číslo, národnosť, štátnu príslušnosť, meno, priezvisko a trvalé bydlisko matky a otca, e-mail, telefónne kontakty a adresu pre zaslanie rozhodnutia o prijatí alebo neprijatí dieťaťa (ak nie je totožná s trvalým bydliskom zákonného zástupcu). Tlačivo žiadosti bude zverejnené na web stránke materskej školy msmamymargity.sk

Ak žiadate o prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží odporúčanie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporúčanie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do materskej školy vydá riaditeľka materskej školy v súlade s § 5 ods. 13 zákona NR SR č.596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov najneskôr do 30. júna 2023.

Do materskej školy bude prednostne prijaté:

• dieťa, ktoré dovŕšili piaty rok veku a budú plniť povinné predprimárne vzdelávanie (za podmienok voľnej kapacity materskej školy),
            • dieťa, ktorému riaditeľ školy rozhodol o pokračovaní povinného predprimárneho vzdelávania (na základe Informovaného súhlasu s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania, ktorú zákonný zástupca predloží riaditeľovi materskej školy spolu so súhlasným odporúčaním všeobecného lekára pre deti a dorast a zariadenia výchovného poradenstva a prevencie),
            • súrodenci detí, ktoré už navštevujú našu materskú školu, ktorí však k 1. septembru 2023 dovŕšia 3 roky,
            • dieťa, ktoré dovŕši 3 roky k 1. septembru 2023,
            • dieťa v odôvodnených vážnych rodinných situáciách.

Podmienky prijatia schválené pedagogickou radou: v prípade, ak počet záujemcov bude vyšší, ako umožňuje kapacita materskej školy, bude prijaté

• dieťa, ktoré ovláda základné hygienické návyky (bez plienok, cumľa, pije z pohára, vie sa samostatne najesť lyžicou a používa samostatne WC, vie si samostatne obliecť základné časti odevu, zrozumiteľne komunikuje na úrovni zodpovedajúcej jeho veku),
            • dieťa z katolíckych rodín a dieťa, ktorého rodičiasú hlasia s výchovou v katolíckom duchu a tento súhlas vyjadria aj svojím podpisom.
        • Svetový deň Downovho syndrómu

• 21. marca sme oslávili Svetový deň Downovho syndrómu. Uvedomili sem si, že každý jeden z nás je výnimočný a jedinečný. Jakubko nás obdaroval náramkami priateľstva a doma vyrobenými upečenými srdiečkami. Jakubko ďakujeme za teba, za radosť a lásku, ktorou nás každý deň ondarovávaš.

• Ilustrátorka

• Do škôlky zavítala pani ilustrátorka, ktorá deťom priblížila, čo všetko je potrebné urobiť, aby sa ilustrácia dostala do knihy. Deti mali možnosť pozrieť si kresby v knihách, ktoré ilustrovala.

• Zbierka šatstva

• S veľkou radosťou a úctou vám chceme poďakovať za Vašu štedrosť ľuďom v núdzi!

Myslím, že ste pre vaše deti veľkým vzorom, aby sme ich spoločne učili otvárať srdce pre tých, ktorí to potrebujú. Deti učíme vzájomne si nezištne pomáhať v škôlke, určite ich to učíte aj v rodinách a teraz sme mohli v spolupráci s Domkou prekročiť tieto naše hranice.

Svojou štedrosťou a veľkorysosťou ste išli príkladom deťom- s ktorými  sme  pri vreciach s oblečením mohli otvoriť témy vzájomnej pomoci.

Vyzbieraným oblečením sme naplnili dva kufre auta dobrovoľníkov, pri preberaní bol aj don Stano, ktorý dobrovoľnícku prácu koordinuje.

• Recept na Leva

• V utorok 14.2. bábkoherci z Divadla FI predviedli deťom bábkové predstavenie Recept na Leva, v ktorom poukázali na detské emócie i na to ako ich zvládať.

• Detský vzdor

• V utorok 10.1. sme v Materskom centre privítali Mgr. Máriu Kozelkovú PhD. Obohatila nás novým a konštruktívnym pohľadom na priebeh detského vzdoru i o to ako si s ním poradiť.

• Ozdobme si stromček

• V rámci škôlkarskej akcie "Ozdobme si stromček"  pani učiteľky spolu s deťmi pripravili vianočný príbeh v ktorom deti stvárnili Sv. rodinu putujúcu do Betlehema. Sv. rodinu sprevádzali zvieratká a anjeli ktorí na konci predstavenia zatancovali krásny tanček.

Počas akcie "Ozdobme si stromček" rodičia spolu s deťmi piekli perníčky, zdobili vianočné pohladnice, vyrábali ozdoby na stromček a pochutnali si na výbornom detskom punči.