• O materskej škole

• Naším zámerom je podporovať tvorivosť, rozvíjať schopnosti a zručnosti detí tak, aby boli pripravené nielen na primárne vzdelávanie , ale aj život v kolektíve a v spoločnosti, aby boli schopné vytvárať spoločenské hodnoty.

Výchova sleduje víziu, ktorou má byť „čestný občan štátu a dobrý kresťan“. V Don Boscovej pedagogike víťazí úcta k človeku k jeho veľkosti a krehkosti, k jeho dôstojnosti Božieho dieťaťa. Výchova preventívnou metódou sa snaží predchádzať zlu a dôveruje v dobro prítomné v srdci každej ľudskej bytosti. Formuje svedomie dieťaťa a učí ho voliť si dobro a odmietať zlo.

Ďalším inšpiratívnym systémom výchovy pri práci s deťmi je pedagogika Marie Montessori. Je v nej rozpracovaná nielen teória rozvoja dieťaťa, ale aj konkrétne praktické postupy s množstvom pomôcok. Súčasťou pedagogiky je aj podporovať prirodzenú túžbu dieťaťa učiť sa, priateľský a rešpektujúci vzťah medzi učiteľom a dieťaťom a schopnosť učiteľa pozitívne dieťa motivovať.

• Priestory a vybavenie tried
      • Priestory MŠ plne vyhovujú najrôznejším skupinovým i individuálnym činnostiam detí. Nachádzajú sa na 2. poschodí budovy Rodinného centra.

MŠ je trojtriedna s celodennou starostlivosťou. Výchovno-vzdelávacím jazykom je slovenský jazyk. Každá trieda má svoju šatňu a umyváreň. Detský nábytok v triedach, zdravotné hygienické zariadenie (umyvárne, toalety) i vybavenie pre odpočinok detí (ležadlá). Vedľa budovy Rodinného centra, je oplotený areál a dostatok zelenej plochy. Na tejto ploche má MŠ detské ihrisko s voľnou trávnatou plochou pre pohybové hry detí s preliezačkami.

• Prevádzka MŠ počas COVID 19
      • Prevádzkový čas materskej školy: 7:00 – 17:00h.
        V tomto čase budú otvorené všetky triedy (tzv. zberné triedy nebudú), aby sa zabránilo
        stretávaniu sa detí v interiéri mš.

Schádzanie detí: 7.00 – 8.30h
        Rozchádzanie detí: podľa jednotlivých tried v čase 12.30 – 14.00h alebo 15.00 – 17.00h.
        Rozchádzania novoprijatých detí je od 2. 9. – 11. 9. 2020 po obede (upresní triedny učiteľ
        podľa času stravovania v jednotlivých triedach).

Do mš môžu byť umiestnené len deti, ktoré nevykazujú známky ochorenia, a ktoré nemajú
        nariadenú karanténu.

• Organizácia a vekové zloženie tried
      • V triede s celodennou výchovou a vzdelávaním zabezpečujú predprimárne vzdelávanie striedavo na zmeny dve učiteľky.

1. trieda: 3 – 6 ročné deti
        2. trieda: 3 – 6 ročné deti
        3. trieda: 3 – 6 ročné deti

• Obmedzenie prevádzky MŠ
      • Každý druhý piatok v mesiaci je MŠ z dôvodu profesíjneho rozvoja pedagogických zamestnancov otvorená v čase od 7:00 do 12:30.

Rozchádzanie detí je v čase 12:30 - 13:00

Zoznam druhých piatkov: 11.september, 9.október, 13.november, 11.december, 12.február, 23.apríl, 14.máj, 11.jún