• Muzikoterapia

• V piatok dňa 27.9. sa deti z tried "Maky" a "Zvončeky" zúčastnili terapie hudbou. Pracovníčky K-centra mali pre nich pripravené rôzne hudobné cvičenia spojené s pohybom a spevom. Deti si vyskúšali množstvo hudobných nástrojov, prostredníctvom ktorých sa hrali so zvukom a rytmom. A nakoniec sa započúvali do tónov príjemnej, jemnej, upokojujúcej hudby, pri ktorej relaxovali.

Táto aktivity bola financovaná z grantu nadácie Tatrabanky.

• "S OLO zadarmo do ZOO"

• Dňa 24.9.2019 naša materská škola navštívila bratislavskú ZOO v rámci podujatia "S OLO ZADARMO DO ZOO". Boli sme pozvaní, nakoľko sme zapojení do projektu OLOMÁNIA a splnili sme k tomu všetky potrebné podmienky. Pre naše deti bolo vstupné symbolické, a to v podobe ovocia, či zeleniny pre zvieratká.

Deťom sa veľmi páčilo, aj počasie nám prialo. Videli rôzne druhy zvierat, ktoré ináč žijú na iných kontinentoch.

• Otvorenie šk.roka - otvorenie ihriska

• Vo štvrtok poobede 19.9. 2019 sme otvorili nový školský rok posedením na našom ihrisku. Rodičia, deti a príbuzní sa stretli so zamestnancami MŠ, direktorom saleziánov a pohostili sa chutným gulášom a koláčikmi. Zároveň sme ukončili čerpanie grantu od VÚB nadácie použitý na prvky na ihriku. V príjemnej atmosfére sme spoločne prežili teplé septembrové  popoludnie.

• Mama Margita

• Margita Occhienová sa narodila 1.apríla 1788 v Capriglio (Taliansko). Ako 24 ročná sa vydala za Františka Alojza Bosca, vdovca so štvorročným synom. Spoločne vychovávali štyri deti, jedným z nich bol aj Ján Bosco. Janko nemal ani dva roky, keď mu zomrel otec. Mama Margita sa o neho a jeho bratov starala sama. Na vrchol svojej výchovy vložila náboženský spôsob života. Ježiš bol prakticky jedným z členov ich rodiny. K svojim deťom bola nežná, no zároveň aj veľmi zásadová. Deti vedeli, že keď povedala nie, bolo to nie. Pre nijaké vrtochy nezmenila mienku.

Svojho syna Janka podporovala v rozhodnutí stať sa kňazom. Aj na tejto ceste ho usmerňovala slovami: „Ak sa staneš kňazom a na nešťastie bohatým, nevkročím do tvojho domu.“

Don Boscovi bola nápomocná aj pri výchove jeho chlapcov v oratóriu vo Valdoccu. Bola to pre ňu tá najväčšia obeta. Napriek jej vyššiemu veku ju Boh povolával, aby sa stala matkou ďalších sirôt.

Saleziánske dielo don Bosca aj vďaka jeho mame rástlo „ako dieťa na kolenách matky Margity“. Svätosť teda nepozostáva len z modlitby, extáz, ale aj z umývania tanierov, hrncov a výchovy mladých, ktorí potrebujú predovšetkým lásku. Práve takouto sväticou bola Mama Margita, ktorá zomrela 25. novembra 1856 na zápaľ pľúc.